bar
bar
bar

State Level
Children's Festival
2023

State Level Inter School Cultural Competitions - 2023

Venue: JNTU, Kakinada Date: 25th & 26th November, 2023

News & Media

Photo Gallery


Poster Inaguration

Event Photos

Winners List

Day 1

S. No. Competition Category Place Name of the Student
(Click to view photo)
Name of the School
1 Playlets Juniors 1st Place Sriprakash Synergy Peddapuram
2 లఘు నాటికలు జూ.   2nd Place Sri Adarsha HS EM Pithapuram
3     3rd Place ZPHS Tamarada Kirlampudi M
4     Consolation-1 MSN EM HS Ashoknagar Kakinada
5     Consolation-2 Sriprakash Vidyaniketan Payakaraopeta
6 Playlets Seniors 1st Place Sriprakash Synergy Venkat Nagar, Kakinada
7 లఘు నాటికలు సీ.   2nd Place Sree Vidyaniketan Vakalapudi, Kakinada Rural
8     3rd Place ZPHS Tamarada
9     Consolation-1 Sriprakash Vidyaniketan Payakaraopeta
10     Consolation-2 Sri vidya HS EM Tuni
11 Classical Dance Sub Juniors 1st Place Sriprakash Synergy PS Venkat Nagar, Kakinada
12 శాస్త్రీయ నృత్యం (సబ్ జూ)   2nd Place Sriprakash PS Tuni
13     3rd Place Model Kids PS Pratap Nagar, Kakinada
14     Consolation-1 MPUPS, Yandamuru Karapa
15     Consolation-2 Vijaya Gayatri EM School Toorangi, Kakinada
16 Classical Dance Juniors 1st Place Sriprakash Peddapuram
17 శాస్త్రీయ నృత్యం (జూ)   2nd Place Mpl High School Perrajupeta, Kakinada
18     3rd Place Bhashyam School Pithapuram
19     Consolation-1 Sriprakash Vidyaniketan Thondangi
20     Consolation-2 Little woods HS(EM) Panasapadu, Samalkot
21 Classical Dance Seniors 1st Place Green field school Vakada, Karapa
22 శాస్త్రీయ నృత్యం (సీ)   2nd Place Vidyanjali HS Kakinada  
23     3rd Place ZPHS Panduru, Kakinada Rural
24     Consolation-1 Bhashyam School Pithapuram
25     Consolation-2 ZPHS Somavaram, Kirlampudi Mandal
26 Singing-Group Juniors 1st Place Layola EM School Kothapeta, Tuni
27 పాటలు - గ్రూప్   2nd Place APSWRS (G) Kakinada Rural
28     3rd Place ZPHS Chebrolu, Gollaprolu Mandal
29     Consolation-1 Aditya HS EM Gangaraju Nagar, Kakinada Rural
30     Consolation-2 Lakshya International School Samalkot
31 Singing-Group Seniors 1st Place Sriprakash Tuni
32 పాటలు - గ్రూప్   2nd Place Aditya HS EM Gangaraju Nagar, Kakinada Rural
33     3rd Place ZPHS Sarpavaram
34     Consolation-1 Loyola School Kothapeta, Tuni
35     Consolation-2 St Joseph Jagannaikpur, Kakinada
36 Instrumental Music Sub Juniors 1st Place G Krishna Samhita Ashram HS EM Gaigolupadu Kakinada
37 వాద్య సంగీతం   2nd Place N.Kaavish LPT PS, Suryaraopeta, Kakinada
38     3rd Place Akshat Jason Mandavakka Sriprakash synergy PS, Venkat nagar, Kakinada
39     Consolation-1 V.Santh Kumar Saranya HS, G.Vemavaram, Tallarevu
40     Consolation-2 Vadapalli Sarvani Little woods HS EM, Panasapadu
41 Instrumental Music Juniors 1st Place M.Surya Pragathi little PS, Gandhinagar, Kakinada
42 వాద్య సంగీతం   2nd Place D.Lalith Krishna Green field HS, Vakada, Karapa
43     3rd Place K.Anand Paul Narayana HS (EM) Kakinada
44     Consolation-1 B.Naga Pragna Green field HS, Vakada, Karapa
45     Consolation-2 Y.Jaswanth Kumar Sri Pavan EM School, R.Agraharam, Guntur
46 Instrumental Music Seniors 1st Place Munagala Jashika St Joseph HS, Jagannaikpur, Kakinada
47 వాద్య సంగీతం   2nd Place V.Vishnu Vardhan Presidency HS EM, Shantinagar, Kakinada
48     3rd Place M.Sasi Ishitha Aditya HS, Gangarajunagar, Kakinada
49     Consolation-1 Vaibhav Mootha Sriprakash synergy PS, Venkat nagar, Kakinada
50     Consolation-2 Jashua M Harvest PS, Pithapuram
51 Mono Play Juniors 1st Place U.Himakaya Krishna Malayala Sriprakash synergy PS, Venkat nagar, Kakinada
52 ఏకపాత్రాభినయం   2nd Place P. Sandeep Sriprakash, Thondangi
53     3rd Place N. Anantha Lakshmi ZPHS, Vommangi, Prathipadu M
54     Consolation-1 K. Hemanth Sri Siddardha Vidyaniketan UPS, Vakalapudi, kkd
55     Consolation-2 Ch. Rushitha Varma Sriprakash Vidyaniketan, Payakaraopeta
56 Mono Play Seniors 1st Place N.Uma Haramya Sri Priyadarshi HS, Pithapuram
57 ఏకపాత్రాభినయం   2nd Place K.Bhargava Shanmukha Srinivas Ashram School, Kakinada
58     3rd Place A.Satya Durga Paripoorna ZPHS, Tamarada
59     Consolation-1 G.Eswara Chandra Vivekananda Sriprakash PS EM, Venkatanagar, Kakinada
60     Consolation-2 K. Lakshmi Gayatri AMGHS, Sambamurthy nagar, Kakinada
61 Mime, Magic, Mimicry… Juniors 1st Place Durgaprasad School Jagannaikpur, Kakinada
62 మైమ్, మాజిక్, మిమిక్రీ ..    2nd Place Raimbow EM School Samalkot
63     3rd Place Raimbow EM School Samalkot
64     Consolation-1 Sri Adarsha HS EM Pithapuram
65     Consolation-2 Sri Chaitanya UPS Sarpavaram, Kakinada
66 Mime, Magic, Mimicry… Seniors 1st Place LPT HS Suryaraopeta, Kakinada
67 మైమ్, మాజిక్, మిమిక్రీ ..    2nd Place Sri Adarsha HS EM Pithapuram
68     3rd Place Durga Prasad School Kakinada
69     Consolation-1 M.Harsha Mani Teja Vidyanjali HS, Kakinada
70     Consolation-2 N.Uma Haramya Sri Priayadarshini HS, Pithapuram
71 Poster Presentation Juniors 1st Place G. Lihith MPUPS, Medicherlapalem, Malkipuram
72 పోస్టర్ ప్రజంటేషన్   2nd Place A.N.Swatwika Reddy Sri Adarsha HS(EM) Drivers Colony, Pithapuram
73     3rd Place Ch.Varun, Ch.Prathyusha ZPHS, Koanapapeta, U.Kothapalli
74     Consolation-1 DLUNSM Lahari APMS, Sankhavaram
75     Consolation-2 R.Srijyo Sathwik Layola EM HS, S.Annavaram
76 Poster Presentation Seniors 1st Place Munasa Durga Bhavani MPUPS, Medicherlapalem, Malkipuram
77 పోస్టర్ ప్రజంటేషన్   2nd Place K.Manjula Madhuri Vidyalaya, HS(EM), Gollaprolu
78     3rd Place P.Venkata Sri Madhuri Vidyalaya, HS(EM), Gollaprolu
79     Consolation-1 T.Lakshmi Sai Pranavi Narayana HS (EM) Kakinada
80     Consolation-2 BVV Vishnu Priya Vidyanjali EM, Kakinada
81 Science Experiments Juniors 1st Place PSMVV Aditya Sriprakash Vidya Niketan, Thondangi
82 సైన్సు ప్రయోగాలు   2nd Place E.Vishal Sriprakash Vidya Niketan, Payakaraopeta
83     3rd Place V.Phani Mahesh Narayana HS (EM) Kakinada
84     Consolation-1 U.Sai Tapaswi Vidyanjali HS EM, Kakinada
85     Consolation-2 D.Rohan Sriprakash School, Payakaraopeta
86 Science Experiments Seniors 1st Place R.Harsha Veera Venkat Ushodaya Merit School, Indrapalem
87 సైన్సు ప్రయోగాలు   2nd Place T.Satya Durga ZPHS, Vemavaram
88     3rd Place AVR Sanjay Anirudh ZPHS, Kajuluru
89     Consolation-1 E.S.Karthikeya Pragathi little HS, Kakinada
90     Consolation-2 G.Suresh ZPHS, K.Yenugupalli lanka
91 Kolatam Juniors 1st Place Sri Vikash Public School Gajuwaka
92 కోలాటం    2nd Place APMS Sankhavaram
93 Kolatam Seniors 1st Place ZPHS RB Patnam, Peddapuram
94 కోలాటం    2nd Place ZPHS Konapapapeta, U.Kothapalli
95     3rd Place ZPHS Rajavommangi
96 Essay writing  Juniors 1st Place S.Hasmitha Loyala EM, Tuni
97 వ్యాస రచన    2nd Place R.Prasheela Priyadarshi HS, Pithapuram
98     3rd Place B.Jahnavi ZPHS, PB Devam, Samalkot Mandal
99     Consolation-1 P.Venkat Balaji Narayana E-techno School
100     Consolation-2 N.Durga Sathya Amnitha Mohana High School, Kakinada Rural
109 Debate Seniors 1st Place Lakshya International School Kakinada
110  డిబేట్    2nd Place ZPHS Samalkot
111     3rd Place Saranya Concept School  
112     Consolation-1 Vidyanajali  
113     Consolation-2 APRS Bhupatipalem
114 Short film review Juniors 1st Place K.Durga Maha Lakshmi ZPHS, Navara
115 లఘు చిత్ర సమీక్ష   2nd Place K.Sirisha ZPHS, Kajuluru
116     3rd Place G.Shanmukha Satya Sunith Narayana HS, Ramaraopeta, Kakinada
117     Consolation-1 P.Sandeep Sriprakash Vidya Niketan
118     Cosolation-2 Not allotted Not allotted
119   Seniors 1st Place S.Visala ZPHS, Katravulapalli, Jaggampeta
120     2nd Place A.Deepika Mpl HS, Church Square, Kakinada
121     3rd Place Arpita Priyadarshini Vidyanjali HS, Kakinada
122     Consolation-1 TV Srinidhi Ashram Public School, Kakinada
123     Consolation-2 B.Yaswanth Oxford HS, Ashok Nagar, Kakinada
124 Story Writing Juniors 1st Place K.Sirisha ZPHS, Kajuluru
125 కథా రచన   2nd Place B.Rupa Samhitha Sriprakash Vidya Niketan, Payakaraopeta
126     3rd Place P.Bhavajna Sriprakash synergy, Peddapuram
127     Consolation-1 V.Meghana Pragathi EM School
128     Consolation-2 D.Varun Teja Sri Vikas Public School
129 Story Writing Seniors 1st Place Kona Susmitha ZPHS, Kajuluru
130 కథా రచన   2nd Place K.Bhagava Shanukha Srinivas Ashram Public School, Kakinada
131     3rd Place B.Jahnavi ZPHS, PB Devam
132     Consolation-1 N.Sindhu Madhavi ZPHS, Biccavole
133     Consolation-2 A.Yasaswini Sriprakash, Tuni
134 Story Analysis Juniors 1st Place G.Sri lakshmi ZPHS, RB Patnam
135  కథా విశ్లేషణ   2nd Place K.Neha Sri Aditya EM School
136     3rd Place M.S.Abhiram Narayana HS
137     Consolation-1 N.Ramya Sri Aditya Blooming Minds
138     Consolation-2 U.Ananya Aditya Blooming Minds
139 Story Analysis Seniors 1st Place G.Iswarya ZPHS, RB Patnam
140  కథా విశ్లేషణ   2nd Place B.Siri Sri Adarsh HS
141     3rd Place RRPG Ganeswari Layola EM HS, Tuni
142     Consolation-1 G.Sai Sri Sriprakash, Payakaraopeta
143     Consolation-2 P.Uma Maheswari Layola EM School, Tuni
144 Internet Search Juniors 1st Place B.Ashwik Sriprakash Synergy, Kakinada
145 అంతర్జాలంలో అన్వేషణ   2nd Place Arnavthool Sriprakash synergy, Peddapuram
146     3rd Place M.Rishi  
147     Consolation-1 P.S.Prasanna Loyo
148     Consolation-2 K.Jerusha Pranathi ZPHS, Madhavapatnam
149 Internet Search Seniors 1st Place D.Gokul Sai Little woods HS EM, Panasapadu
150 అంతర్జాలంలో అన్వేషణ   2nd Place Ch.Raghava MZPD High School
151     3rd Place Ch.Sakhi Sri Vivekananda HS
152     Consolation-1 D.Durga Niharika Layola EM School  
153     Consolation-2 Sirnitya Sathi Little woods HS EM, Panasapadu
154 Map Juniors 1st Place A.Sunny Kumar ZPHS, Kothuru
155 మ్యాప్   2nd Place A.Karunamma ZPHS, Kothuru
156     3rd Place G.Sanjana SPVN Annavaram
157     Consolation-1 B.Teja Vinay ZPHS
158     Consolation-2 S.Drakshavalli ZPPHS, Kothuru
159 Map Seniors 1st Place Nammi Vijaya Srija ZPHS RB Kothuru
160 మ్యాప్   2nd Place Y.Reshma Ratnamaheswari Sarnaya HS, G.Vemavaram
161     3rd Place K.Sri Praharshini MPUPS, RB Kothuru
162     Consolation-1 NLV Nageswari ZPPHS, RB Kothuru
163     Consolation-2 D.Hindu Vaishnavi Saranya HS, G.Vemavaram, Tallarevu

Day 2

S. No. Competition Category Place Name of the Student
(Click to view photo)
Name of the School
1 Quiz Juniors 1st Place Aditya Talent School Gangaraju Nagar, Kakinada
2     2nd Place Sri Prakash School Payakaraopeta
3     3rd Place Aditya Talent School Gangaraju Nagar, Kakinada
4     Consolation-1 ZPHS Madhavapatnam
5   Seniors 1st Place Sri Prakash School Tuni
6     2nd Place ZPHS Unduru
7     3rd Place Vidyanjali School Kakinada
8     Consolation-1 Priyadharshini School Pithapuram
9 Playlets Sub Juniors 1st Place Sri Prakash School Venkata nagar, Kakinada
10     2nd Place Sri Prakash vidya niketan Payakaraopeta
11     3rd Place Sri prakash, PS, 16th ward Tuni
12     Consolation-1 Oxford PS Vidyut naar, Kakinada
13     Consolation-2 Model Kids PS Pratapnagar, Kakinada
14 Folk Dance Sub Juniors 1st Place Oxford PS Vidyut naar, Kakinada
15     2nd Place Durgaprasad PS Jagannaikpur, Kakinada
16     3rd Place Rainbow EM School Samalkot Panasapadu
17     Consolation-1 RC Boys PS for OH Pratapnagar, Kakinada
18     Consolation-2 Bhashyam Primary School TR Nagar, Pithapuram
19 Folk Dance Juniors 1st Place Saranya HS Vemavaram
20     2nd Place St Johns EM CBSE HS Vijayawada
21     3rd Place New Century HS Kakinada
22     Consolation-1 Little woods, HS Samalkot  
23     Consolation-2 Sriprakash Vidya niketan Payakaraopeta
23a     Consolation-3 GTW Ashram School Pedabayalu
24 Folk Dance Seniors 1st Place Sriprakash Vidya niketan Payakaraopeta
25     2nd Place MSR for PH Venkataratnapuram kakinada
26     3rd Place Oxford HS Ashok Nagar, Kakinada
27     Consolation-1 KGBV Ontimamidi Thondangi, Kona forest
28     Consolation-2 Sri Adarsha HS Drivers colony, Pithpauram
29 Singing-Solo Sub Juniors-1 1st Place B.Samhitha Prakasam PS, Atchutapuram, Kakinada
30     2nd Place M.Sri Niharika Peace Makers Educational Institutions, Kakinada
31     3rd Place Y.Sreshta Suvana Mpl Ps Dumalapeta, Kakinada
32       Surada Deenasha Mpl PS Natajee School, Kakinada
33       P.Lasya Nav Bharath PS, Andhrews Nagar, Kakinada
34 Singing-Solo Sub Juniors-2 1st Place Mamidi Tejaswini Mpl PS Natajee School, Kakinada
35     2nd Place Sai Sri Poojitha Rishika Sriprakash Synergy, Venkat Nagar, Kakinada
36     3rd Place P.Bhavya Satya Sree Sri Adarsha HS, Pithapuram
37       P.Venkat aSrinivasini Milleanium PS, Railway Station Rd, Kakinada
38       P.Dhanvin Hamsavahini Vidyalaya, Vakalapudi
39 Singing-Solo Juniors 1st Place K.Tejaswi Sriprakash HS, Tuni
40     2nd Place PV Sasivadana Milleanium HS, Kakinada
41     3rd Place K.Hansuja Sri Shradha Littlewoods, Panasapadu
42     Consolation-1 K.Aksha Kurthi APSWRS, Kakinada
43     Consolation-2 P.Likitha Gayatri Vidyanjali HS, Kakinada
44 Singing-Solo Seniors 1st Place T.Lasya Layola, Tuni
45     2nd Place M.Manideepika APSWRS, Nakkapalli
46     3rd Place BVS Keerthana Balabhavan, Kakinada
47     Consolation-1 M.Haneesh Varun Hamsavahini Vidyalaya, Vakalapudi
48     Consolation-2 M.Rickey Dev APREIS, Bhupatipalem, Gokavaram
49 Fancy Dress Sub Juniors 1st Place K.Manaswi Vidyanjali School, Vandagunta, Kakinada
50   Upto 2nd 2nd Place Krishav Parekh Little woods School, Panasapadu, Samalkot
51     3rd Place K.Srikrishna Saanvi Sri Adarsha School, Pithapuram
52     Consolation-1 Gayatri Peddada St Anthoni School, Bhanugudi, Kakinada
53     Consolation-2 G.Kavitha Saranya School, Tallarevu
54 Fancy Dress Sub Juniors 1st Place Y.Sreshta Suvana Vidyanjali, Kakinada
55   3rd to 5th 2nd Place K.Kallis Sriprakash, Tuni
56     3rd Place T.Tashmitha Sriprakash, Tuni
57     Consolation-1 I.Jeswin New Centurey, Kakinada
58     Consolation-2 D.Bhavagnya Sri Harika New Centurey, Kakinada
59 Story telling Sub Juniors-1 1st Place M.Janvika Vidyanjali, Vandagunta, Kakinada
60   1 to 3 2nd Place K.Rashmika Mpl PS Rajiv colony, Peddapuram
61     3rd Place M.Deepika Vijaya Gayatri, Toorangi
62     Consolation-1 G.Karthikeya MPPS Nagulacheruvu, Vakatippa
63     Consolation-2 Y.Swaroopa Sri Siddartha Vidyaniketan, Vakalapudi
64 Story telling Sub Juniors-2 1st Place K.Bharathi Sriprakash, Bendapudi
65   4 & 5 2nd Place M.Deevesh Little ang
66     3rd Place O.Ashwini MPUPS Yandamuru
67     Consolation-1 Lasya Supriya Sriprakash Synergy, Peddapuram
68     Consolation-2 D. Saharsh Sriprakash vidyaniketan, Payakaraopeta
69 Story telling Juniors 1st Place Malyala Uma Himakara Krishna Sriprakash Synergy School, Kakinada
70     2nd Place S.Dharesh MPUPS, Medicherlapalem
71     3rd Place A.Meenakshi APMP Sankhavaram, Sankhavaram
72     Consolation-1 A.John Wely Durga Prasad School, Munsib Jn, Kakinada
73     Consolation-2 Khudiram Bose Kendriya Vidyalayam, Uppal, Hyderabad
74 Story telling Seniors 1st Place N.Uma Harmyasri Priyadarshini School, Pithapuram
75     2nd Place Y. Sai Ashritha Vidyanjali School, Vandagunta, Kakinada
76     3rd Place D.Gnana Sri Priyadarshini School, Pithapuram
77     Consolation-1 B.Ramya Srividya, Tuni
78     Consolation-2 B.Venkata Durga Srividya, Tuni
79 Project work Sub Juniors 1st Place K.Bharathi Sriprakash, Thondangi
80     2nd Place D.Kushal Sriprakash vidyaniketan, Payakaraopeta
81     3rd Place T.Sri Bharath Ashram School, Kakinada
82     Consolation-1 P.Anup Sriprakash, Tuni
83     Consolation-2 Ch.Varshitha MH School, Kakinada
84 Project work Juniors 1st Place S.John Joseph MH School, Kakinada
85     2nd Place P.Pavani MPUPS, Yerrakonda, Rajahmundry
86     3rd Place G.Kavya Shree Sriprakash, Payakaraopeta
87     Consolation-1 J.Sai Mohan MPUPS, Chendurthi
88     Consolation-2 S.Roshini Vidyanjili, Vadagunta, Kakinada
89 Project work Seniors 1st Place M.Amrutha MPUPS, Medicherlapalem
90     2nd Place Praneetha Vidyanjali HS, Vandagunta, Kakinada
91     3rd Place Anu Varsha Sri Vivekananda HS, Chollangipeta, Tallarevu
92     Consolation-1 T.Navaneeth Sriprakash, Payakaraopeta
93     Consolation-2 B.Durgha Bhaskar Govt HS (Deaf & Dumb) Kakinada
94 Burrakatha Sub Juniors 1st Place VVS PS Kothapalli
95     2nd Place Bhashyam HS Peddapuram
96     3rd Place MPUPS Medicherlapalem
97   Juniors 1st Place APMS Sankhavaram
98     2nd Place Madhuri Vidyalaya Gollaprolu
99     3rd Place MPUPS Medicherlapalem
100   Seniors 1st Place ZPHS Somavaram
101     2nd Place MPUPS Medicherlapalem
102       KGBV V.Kothuru, Hamsavaram
103 Drawing Sub Juniors 1st Place M.Hassina Little woods School, Panasapadu, Samalkot
104     2nd Place D.Abhirama Chandran Ashram School, Kakinada
105     3rd Place K.Ganavi Lakshmi Sri Samhitha Layola EM School
106     Consolation-1 R.Satya Srinidhi Sri Chaitanya School
107     Consolation-2 S.Satya Sri Layola EM School, Kothapeta, Tuni
108 Drawing Juniors 1st Place V.Surya Keerthi Vidyanjali School, Kakinada
109     2nd Place P. Ruchi Sriprakash Synergy School, Kakinada
110     3rd Place P.Gethika Mamatha EM School, Pithapuram
111     Consolation-1 Asish K Sriprakash vidyaniketan, Payakaraopeta
112     Consolation-2 Ch.Shanmukha Mahalakshmi ZPHS, Kajuluru
113 Drawing Seniors 1st Place P.Dhana Raju AMG School,
114     2nd Place Sabitha Lakshya International School
115     3rd Place Vemagiri Santhi Dr BR Ambedkar Gurukulam
116     Consolation-1 Sunkara Sai AMG School,
117     Consolation-2 T.Chandra Kala MPL Girls HS, Salipeta
118 Craft Sub Juniors 1st Place K.Pranani Sriprakash vidyaniketan, Payakaraopeta
119     2nd Place L.Chaitra Varnitha St Joseph HS, Jagannaikpur, Kakinada
120     3rd Place N.Nihasana Educare EM School, Nagaram
121     Consolation-1 DRS Mahalakshmi Sriprakash vidyaniketan, Payakaraopeta
122     Cosolation-2 M.Deeresh chandra Little angels PS, P.Gannavaram
123 Craft Juniors 1st Place G.Durgambika Sri Praveena EM School, Rameswaram, Pedapudi
124     2nd Place Gowtham ZPHS, Madhavapatnam
125     3rd Place D.Poorna Sindhuja ZPHS, Narasapurapupeta
126     Consolation-1 N.Vyshnavi Madhavapatnam, Samalkot
127     Consolation-2 K.Sika Ganga Sri Adarsha HS, Pithapuram
128 Craft Seniors 1st Place A.Naga Mahesh Chakravarthi ZPHS, Toorangi
129     2nd Place Geddada Reshma MPUPS Medicherlapalem
130     3rd Place P.Alekhya ZPHS, Karapa
131     Consolation-1 M.Seetha Saranya School, Tallarevu
132     Consolation-2 M.Ch.Venkat RC Boys HS for OH, Pratapnagar, Kakinada
133 Clay Modelling Sub Juniors 1st Place M.Pranavakshaya Srividya, Tuni
134     2nd Place G.Devi Kamesh MPPS, G.Moolapolam, I.Polavaram M
135     3rd Place M.Deevesh Chandra Little angles, PS, P.Gannavaram
136     Consolation-1 KSVSV Prasad ZPHS Hasanabada, RCPUram
137     Consolation-2 O.Aswini MPUPS Yandamuru
138 Clay Modelling Juniors 1st Place G Venkata Sashank ZPHS APSP, Kakinada
139     2nd Place S.Kishore MPUPS, Isukapalli
140     3rd Place G.Sai Lakshmi ZPHS RB Patnam
141     Consolation-1 K.Harshitha APSWRS(G) Kakinada
142     Consolation-2 Moka Deevena MPUPS, Ramesampeta
143 Clay Modelling Seniors 1st Place G.Tulasi MPUPS, Medicherlapalem
144     2nd Place M.Krishna Pavani KGBV Kotananduru
145     3rd Place Woota Gokula Siri Chandana Saint Joseph HS, Kakinada
146     Consolation-1 S.Chandra Sai Sriprakash, Payakaraopeta
147     Consolation-2 T.Teja Abhiram APREIS, Bhupatipalem, Gokavaram
148 Clay Modelling-Group Seniors 1st Place Sriprakash Vidya niketan Payakaraopeta
149     2nd Place Sriprakash HS Diwancheruvu
150     3rd Place KGBV Kothuru, Tuni
151     Consolation-1 Sriprakash Payakaraopeta
152     Consolation-2 ZPHS Katravulapalli
153 Spelling Sub Juniors 1st Place M.J.Marvel Victor Vidyanjali, Kakinada
154     2nd Place Akira Boppudi DAV Model School, Palvancha
155     3rd Place Sri Krishna Mayukh Hamsavahini Vidyalaya, Vakalapudi
156     Consolation-1 Rusheek Raman Sriprakash vidyaniketan, Diwancheruvu
157     Consolation-2 Naveen Harsha.E Sriprakash vidyaniketan, Tuni
158 Spelling Juniors 1st Place G.Durgambika Sri Praveena EM School, Rameswaram, Pedapudi
159     2nd Place Gowtham ZPHS, Madhavapatnam
160     3rd Place D.Poorna Sindhuja ZPHS Narasapurapupeta, RCPuram
161     Consolation-1 N.Vyshnavi ZPHS, Madhavapatnam
162     Consolation-2 K.Siva Ganga Sri Adarsha HS, Pithapuram
163 Spelling Seniors 1st Place M. Sasi Ishita Aditya High School, Gangaraju Nagar, Kakinada
164     2nd Place B. Rahul Naik Aditya School
165     3rd Place K. Satyanarayana Hamsavahini Vidyalaya, Vakalapudi
166     Consolation-1 N. Sriram Mahesh Aditya high School
167     Consolation-2 Rshi Vandya St Joseph convent School

Resources


Brochure (English Version)

Brochure (Telugu Version)

Topics

Spelling Published List - Sub Juniors

Spelling Published List - Juniors

Spelling Published List - Seniors

Photo Gallery

^