Flying Together

State Level
Inter School Cultural Competitions - 2017

Venue: JNTU, Kakinada    Date: 25th & 26th February, 2017
S.No. Competition Category Place Name (Click to view photo)
1 Playlets Sub Juniors 1st Place Sri Prakash Vidyanikethan, Payakarao pet
2     2nd Place SR School, P Nayakampalli
3     3rd Place MPP School, Marlava
4     Consolation -1 MPP Primary School, Pulimeru
5     Consolation -2 MPP School, Virava
6   Juniors 1st Place Sri Prakash Synergy School, "Bommala Gadhi"
7     2nd Place B. Z. P High School, Vizag, "Natulunnaru Jagratta"
8     3rd Place AP Resedential School, Bhupathi Palem, "Raajakeyam oka Ranarangam
9     Consolation -1 P. Lakshmi, B. Z. P High School
10     Consolation -2 R kalyan Babu AP residential school bhoopathi palem
12   Seniors 1st Place ZPHS, Yendada, Visakha
13     2nd Place ZPHS, Kotananduru
14     3rd Place Sri Prakash Synergy School, Peddapuram
15     Consolation -1 M Aditya, ZPHS Endada
16     Consolation -2 G. Saasi Kumar, KKR Gowtham School.
17 Dance Solo Classical Sub Juniors 1st Place Ventrapragada Sri Vaishnavi, Aarabhi Swara Narthana Dance School, Kakinada
18     2nd Place Kaniki Sri Harshini, Sri Uma Nrtya Niketan, Rajahmundry
19     3rd Place Kalluri Venkata Surya Vamika, Sri Uma Nrtya Niketan, Rajahmundry
20     Consolation -1 Kasireddy Niharica, Sri Chaitanya International School, Kakinada
21     Consolation -2 Geesala Bhavagnya, S V Arta Academy School, Valasapakala
22   Juniors 1st Place P. Sai Srujana Devi, Satya Bhaskar School
23     2nd Place M. Parimala Hari Priya, SR School
24     3rd Place V. Leela Vineela, Sri Uma nrutya Nikethan
25     Consolation -1 Ranga Sravya, St. Pauls Crayons
26     Consolation -2 Kanduri Amuktha malyada, Sri Prakash School, Tuni
27   Seniors 1st Place Sri sahitya , S. R Arts Academy
28     2nd Place Abhignya, Vidyanjali School, Kakinada
29     3rd Place P. Neelima, Swara narthana
30     Consolation -1 Ramya sri, Pragathi High School
31     Consolation -2 Srija reddy, Rakrishna samithi
32 Dance Solo Folk Sub Juniors 1st Place Allamraju Srikari, Sri Aadarsh High School, Pithapuram
33     2nd Place Patneedi Sowmya Devi, Sri Siddhartha Vidya Nitketan, Vakalapudi
34     3rd Place Keetha Kalyani, MPP School, Peddapuntha
35     Consolation -1  
36     Consolation -2  
37   Juniors 1st Place P. Durga Prasad, ZPHS Rajanagaram
38     2nd Place Sidhita Takur, Sri Prakash School, Peddapuram
39     3rd Place Sri Vatsava Rishyanth raju, Sri Prakash vidyanikethan
40     Consolation -1 k. Yuva Ajay Krishna, Jack & Jill School
41     Consolation -2 Nagam Bhavya Sri, Sri Prakash School
42   Seniors 1st Place Ashalatha, MSNC High School
43     2nd Place Durga Rao, ZPHS Rajanagaram
44     3rd Place Himatriveni, Sri prakash vidya nikethan
45     Consolation -1 Siddarth, Sri Aadarsh High School
46     Consolation -2 D. Subadra, Sri prakash synergy high school
47 Dance Group Classical Sub Juniors 1st Place Natya Bharathi, Kakinada
48     2nd Place Uma Nruthya Niketan, Rajahmundry
49     3rd Place little wood school kakinada
50     Consolation -1  
51     Consolation -2  
52   Juniors 1st Place Sri rama krishna Seva samithi, Kakinada
53     2nd Place Sri prakash PR Peta
54     3rd Place Konaseema Vidyashram, Mukthswaram
55     Consolation -1 SR School, Kakianda
56     Consolation -2 ZPHS, Kajuluru
57   Seniors 1st Place Vidyanjali School kakianda
58     2nd Place Aditya talent school kakinada
59     3rd Place little wood school kakinada
60     Consolation -1 MSI, Kakianda
61     Consolation -2 JNM Muncipal high School, Peddapuram
62 Dance Group Folk Sub Juniors 1st Place Government Primary School, Earth Foundation, Karim Nagar
63     2nd Place Amrutha Varshini Vizayanagaram
64     3rd Place MPP Primary School, Gaigalapadu
65     Consolation -1 Sri Prakash, Tuni
66     Consolation -2 SR School, Achampeta
67   Juniors 1st Place Amrutha Varshini Vizayanagaram
68     2nd Place ZPHS Rajanagaram
69     3rd Place Prema Jyothi, Tuni
70     Consolation -1 Sri prakash Vidya nikethan, Tuni
71     Consolation -2 Sri prakash Paikarao peta
72   Seniors 1st Place St. Ann's Girls High School, Kakinada
73     2nd Place Rajiv Gandhi Govt school, yanam
74     3rd Place Bagavathula charitable trust
75     Consolation -1 sri prakash synergy school, peddapuram
76     Consolation -2 st. josepg convent school, kakinada
77 Song Solo Light Music Sub Juniors 1st Place L Keerthana, Kendriya Vidyalaya, Gutti
78     2nd Place M Joshika, Bala Bhavan, Kakinada
79     3rd Place B Sahiti, Bala Bhavan, Kakinada
80     Consolation -1 BVS Keerthana, Bala Bhavan, Kakinada
81     Consolation -2 Deekshita, Sri Chaitanya International School, Kakinada
81a   Sub Juniors-2 1st Place R. Hasika, Sri Adarsha High School, Pitapuram
81b     2nd Place G Naga Bhargav Rama Sarma, Savanya School, Kakinada
81c     3rd Place S Swarna Laxmi, Sri Prakash, Kakinada
81d     Consolation -1 R Durga Surya Prasad, Loyola School, Kothapeta
81e     Consolation -2 S. Madhu Sri, Ashram School, Kakinada
82   Juniors 1st Place CH. Sudheer Kumar, SR SCHOOL
83     2nd Place CH. Sai Sahasthra, Loyala School
84     3rd Place GDSN, Sri Lakshmi , Little woods High school
85     Consolation -1 B. Mariyamma, DB Govt High School
86     Consolation -2 N. Surajakshi, Kendriya Vidyalayam
87   Seniors 1st Place S vishanavi , swara madhuri sangeetha vidhayalaya
88     2nd Place B krishna kanth, krishna teja music center
89     3rd Place S k najmeer, D b govt high school
90     Consolation -1 M sri sai charan , aditya school
91     Consolation -2 s nandini , st joseph school
92 Song Solo Folk Sub Juniors 1st Place S. Neha, Loyola EM School, Tuni
93     2nd Place P Sai Gayathri, Aditya Sri Nagar, Kakinada
94     3rd Place A Samhitha, Vidyanjali Public School, Kakinada
95     Consolation -1 T. Lasya, Loyolo EM School, Tuni
96     Consolation -2 Akhil Narni Reddy, MPP School, Nagulapalli
96a   Sub Juniors-2 1st Place G Amulya, Karimnagar
96b     2nd Place B Srinivas, Konapakapeta
96c     3rd Place JPV Sai Ganesh, Payakarao Peta
96d     Consolation -1 G V Mrudula, Kakinada
96e     Consolation -2 Janga  Hasini, MPPP School, Aripolam
97   Juniors 1st Place s manasa sri , sri prakash school
98     2nd Place P A L kalyani  sri prakash
99     3rd Place K Durga prasad A.p model school
100     Consolation -1 G rohit , loyola eng med school
101     Consolation -2 D Nayana, Loyola eng med school
102   Seniors 1st Place K prashanthi D,p Govt high school
103     2nd Place V chatana sri , sri chaitanya techno school
104     3rd Place S. Anjali , aditya public school
105     Consolation -1 N ratna varshitha, sri prakash acheivers academy
106     Consolation -2 RVSL Aishwarya, krishna tej public school
107 Song Group Light Music Sub Juniors 1st Place Bhashyam School
108     2nd Place Sri Prakash
109     3rd Place Ashram School
110     Consolation -1 Bala bhavan kakinada
111     Consolation -2 Sri Adarsh School
112   Juniors 1st Place Bala bhavan kakinada
113     2nd Place Little wood school kakinada
114     3rd Place zphs kirlampudi
115     Consolation -1 vidyanjali kakinada
116     Consolation -2 loyoloa eng med school
117   Seniors 1st Place vidyanjali kakinada
118     2nd Place bhala bhavan kkd
119     3rd Place zphs pilanka
120     Consolation -1 naryana public school kkd
121     Consolation -2 kgbv school bheemuni patnam
122 Song Group Folk Sub Juniors 1st Place MPP UP School, Dondavaka, Tuni
123     2nd Place MPP School, Draksharama
124     3rd Place Sri Prakash
125     Consolation -1 SR School, Mayakampalli
126     Consolation -2 Loyola, School, Tuni
127   Juniors 1st Place zphs talla revu
128     2nd Place Denis batch govt school peddapuram
129     3rd Place Rajeev gandhi govt school yanam
130     Consolation -1 Aditya IIT kkd
131     Consolation -2 loyoloa eng med school tuni
132   Seniors 1st Place Sri prakash peddapuram
133     2nd Place pragathi public school kkd
134     3rd Place D v govt high school peddapuram
135     Consolation -1 sri prakash jagganadhapuram
136     Consolation -2 loyoloa eng med school
137 Numismatics Juniors 1st Place P.V.V Saketh, Little Woods School
138     2nd Place A. Naga Sai tanay, ZPHS Gollavalli
139     3rd Place M. S. Advitha,CH. Saaketh Sri Prakash Vidya Nikethan
140     Consolation -1 V Anusha, Sri Vidyanikethan School
141     Consolation -2 G. Niranjan, A. Vishvesh, Aditya Talent School
142   Seniors 1st Place P.K.S.V.V.S.V. Prasad, Green Field School
143     2nd Place S. Bharath Sai, Sri Prakash Vidya nikethan
144     3rd Place S. Deekshitha, Aditya Talent School
145     Consolation -1 Peri Sri charan, Little Woods School
146     Consolation -2 Aparna Sreeya, Aditya Talent School
147 Philately Juniors 1st Place CH. Saketh, Sri Prakash Vidya nikethan
148     2nd Place B.Kameswar, Dr. KKR Gowtham School
149     3rd Place K. Vinalla, ZPHS Suryarao pet
150     Consolation -1 Anusha, Sri vidya nikethan School
151     Consolation -2 Vishnavi, Vidyanjali School
152   Seniors 1st Place PKSVVSV Prasad, Green Field School
153     2nd Place N. Phani krishna sai, Sri prakash synergy school
154     3rd Place K Versa, KKR Gowtham School, Kakinada
155     Consolation -1 K Santhan, Littlle Woods School, Kakianda
156     Consolation -2 B Sri Vyshnavi, Pragathi E.M School, Kakinada
157 Speech in Telugu Juniors 1st Place Karri priyatham, kendrya vidhyala valasapakala
158     2nd Place Mandapati singdha Gayatri, sri prakash vidya nikethan
159     3rd Place Guuturu Bhanu prakash, sri prakash vidya nikethan
160     Consolation -1 T. vinay sunder, little scholar school,Gigolapadu
161     Consolation -2 N lakshmi veera naga Devi, zphs hasanbad
162 Instrumental Music Tabla Juniors 1st Place Gandi karthikeya, little woods school-kkd
163     2nd Place K sri ram, Bala Bhavan -kkd
164     3rd Place V atchut varahan ,Bala bhavan
165     Consolation -1 M S shannukaaditya, Bala bhavan
166     Consolation -2 K pritam Kendriya vidhyalaya
167   Seniors 1st Place Ch L Arshini, Ashram public school
168     2nd Place K sucheth, Saranya fine arts school
169     3rd Place Israyelu Raju
170     Consolation -1 M Anil kumar
171     Consolation -2 Jayanth aksay , sri prakash vidya nikethan
172 Instrumental Music veena Juniors 1st Place N shivani, sri adarsha high school
173     2nd Place K E lakshmi samyuktha, Ashram public school
174     3rd Place P chandra swarooop, kendrya vidayala kkd
175     Consolation -1 M L sireesha, saint joesph convent
176     Consolation -2 G satya narayana, Little woods public school
177   Seniors 1st Place Saranya sahithi,Bhala Bhavan
178     2nd Place M. Amrutha sri,Bhala Bhavan
179     3rd Place K.Sri Sahitya, S R arts academy
180     Consolation -1 B. Rajesh
181     Consolation -2 A. Chandini,,Bhala Bhavan
182 Public Speech Seniors 1st Place Manugula Anusha, zphs pagadalapeta
183     2nd Place Kota Srilekha, narayana E techno school RR peta
184     3rd Place GVS Rama Reddy, sri prakash vidya nikethan
185     Consolation -1 B Lakshmi Durga, MSNC school jagannadhapuram
186     Consolation -2 Eka Anusha, municipal high school pitapuram
187 Spelling Juniors 1st Place V. Karthik, Sri Chaitanya International School
188     2nd Place AVS Sireesha, Aditya IIT Talent School, Kakinada
189     3rd Place D Pranav, Sri Prakash Synergy School, Kakinada
190     Consolation -1 V Sahitee Pravallika, Aditya IIT Talent School, Kakinada
191     Consolation -2 S Manasa sri , sri prakash Vidya Niketan, Tuni
192   Seniors 1st Place BS Saranga, Akshara School, Kakinada
193     2nd Place A Meghana, Sri Prakash Synergy School, Peddapuram
194     3rd Place MVS Srimanth, Aditya IIT Talent School, Kakinada
195     Consolation -1 CH Sahithi Priyatham, Sri Chaitanya EM School, Mandapeta
196     Consolation -2 Sasi Chandan, Aditya IIT Talent School, Kakinada
197 Story Writing Juniors 1st Place K Vahini teja lalitha sri lakshmi, Durga prasad school
198     2nd Place V Dilip Kumar, Sri prakash Vidya nikethan payakarao pet
199     3rd Place S Siddartha, Vidyanjali School
200     Consolation -1 G. Chandini, ZPGH, Davileswaram
201     Consolation -2 V Sai Lohith Kumar, Sri prakash vidya nikethan payakarao pet
202   Seniors 1st Place K Joshna, Mother teresa School , Kakinada
203     2nd Place V B Satwika, Akshara School
204     3rd Place V N Uma devi, MC High School, Gandhi nagar
204a     consolation-1 P Pavan Kumar, ZPPH
204b     consolation-2 M K V Jayanth, New century School, LB Nagar
205 Story Analysis Seniors 1st Place S. Bhuvaneswari, MPL High School, Pithapuram
206     2nd Place M. Vijay Kumar, ZPPH School, Veeravaram
207     3rd Place B. Madhuri, Sadhana High School, Kakinada
208     Consolation -1 B. Satya Sai Charan, Aditya Talent School, Kakinada
209     Consolation -2 D. Poojitha, ZPPH School, Unduru
209a Letter Writing Juniors 1st Place M Mounika, endowments colony, kakinada
209b     2nd Place K Dinesh, Endowmwents , Kakinada
209c     3rd Place Sk. Bashir, AKPM , Pithapuram
209d     Consolation -1 K Veeralakshmi, RGGH Yanam
209e     Consolation -2 P A S Uma sai, Siddartha school
210 Letter Writing Seniors 1st Place T. Jyothi Swaroopa, Government Girls High School, Peddapuram.
211     2nd Place P. Jahnavi, Vidyanjali School, Kakinada
212     3rd Place M. K. V. Jayanth, New Century School, Kakinada
213     Consolation -1 G. Gayatri Devi, Sadhana High School, Kakinada
214     Consolation -2 S. Joycee, Geetam School, Kakinada
215 Map Juniors 1st Place S V sampath Loyola eng med school Tuni
216     2nd Place G sri vasista Sriprakash vidya nikethan
217     3rd Place K priyanka , sri balaji eng med school
218     Consolation -1 P mounika S R school
219     Consolation -2 P Durgeshwari ZPHS hasanbad
220   Seniors 1st Place D jagadeesh Little soliders eng med school
221     2nd Place M S nagarjuna ZPHS chebrolu
222     3rd Place G sai Prabhas 3rd APSP school
223     Consolation -1 P Annapoorna Loyola eng med school Tuni
224     Consolation -2 G ganesh A.p model school
225 Quiz Juniors 1st Place K. Komal Harshit & K Veerendra Shanmukh
226     2nd Place C Gowtham & B S Preetham
227     3rd Place K Harish & Prabhav
228     Consolation -1 V Chandra Tej & V Chetana Shree
229     Consolation -2  
230   Seniors 1st Place M Jaya Kamal & M Sai Mukund, Sri Prakash Vidya Niketan, Payakarao Peta
231     2nd Place V Sathvika & R Meher Bhavana, Akshara School
232     3rd Place G Sri Harsha & P Datta Ksheeraz, Aditya Talent School
233     Consolation -1 MVS Srimanth & KVS Haygreeva Sarma, Aditya IIT School
234     Consolation -2  
235 Debate Seniors 1st Place  
236     2nd Place  
237     3rd Place  
238     Consolation -1  
239     Consolation -2  
240     Consolation -3  
241 Science Experments Sub Juniors 1st Place Narala Lokesh & G. Durga Bhavani, MPUP School, Pandrawada, Samalkot
242     2nd Place S. Jyothirmayi & K. Dhana Kumari, MPUP School, Fishing Harbour Peta, Vakalpudi
243     3rd Place K. Yashwanth, Aditya School, Kakinada
244     Consolation -1 A. Bhavana & P. Prasanna, Sri Prakash, Payakarao Peta
245     Consolation -2 M. Jnaneswar & V. Saran, Sri Prakash, Tuni
246   Juniors 1st Place Amati Naga Sari Tanai & Y. Bhagya Lakshmi, ZPPHS Gollavilli
247     2nd Place D. Sai & K. Vijay, MPUP School, Vakalapudi
248     3rd Place K. Charan & K. Swaroop, MPUP School, Penumarthi
249     Consolation -1 YKS Harsha & N. Surya Charan, Sri Prakash, Vidhyaniketan
250     Consolation -2 P. Nagasai Anuraj, KKR Gowtham School
251   Seniors 1st Place Vibhu vatsa & Madhav Raj, Sri Prakash Synergy School, Peddapuram
252     2nd Place ASSS Hashitha & N. Kukul, Ravindra Bharathi, Venkat Nagar
253     3rd Place G. Rajesh & V. Sai Kiran, MGH School, Gandhinagar, Kakinada
254     Consolation -1 M. Sai Rahul & A. Karthikeya, Little Woods, Kakinada
255     Consolation -2 D. Himavarshini & S. Harshita, Sri Prakash Achievers Academy, Payakarao peta
256 Yoga Sub Juniors 1st Place CH Keerthi Meghana, Sri Prakash School
257     2nd Place Malla Vindhya Durga Naga Satya Pranathi, KSN Yoga School
258     3rd Place M Pramod Kumar, Sri Prakash School
259     Consolation -1 R Janaki, MPP School
260     Consolation -2 Ch. Ganesh, MPP Model Public School
261   Juniors 1st Place P Likhitha, Regency Public School
262     2nd Place V Sai Lakshmi ZPHS, Hasanabad
263     3rd Place Ch Shanitha, ZPHS Hasanabad
264     Consolation -1 Bala Raghu Viveka Vardhini EM School
265     Consolation -2 B. Tarun Kumar, KSN Yoga School
266   Seniors 1st Place M Hema, Sri ZPHS Pandalapaka
267     2nd Place T Hari, Srinivas, Vivekavardhini
268     3rd Place G Padma Sri Harshita, Sri Prakash
269     Consolation -1 Sabbidi Santhi, Kasthuri Gandhi School
270     Consolation -2 P Pavan Kumar, ZPPH, Hasanbad
271     Consolation -3  
272 Short Film Review Juniors 1st Place V. Karthik, Sri Chaitanya International School
273     2nd Place G. Nehananda, Sri Prakash Vidya niketan
274     3rd Place A Y S K Priya, Sri Prakash, Tuni
275     Consolation -1 Ch. Kowshik, Sri Prakash Vidya Niketan, Tuni
276     Consolation -2 BSVP Sathvika, Aditya Talent School
277   Seniors 1st Place Rama Singh, Sri Prakash Vidya Niketan, Payakarao Peta
278     2nd Place M. Jaya Kamal, Sri Prakash Vidya Niketan, Achievers Academy,
279     3rd Place BSP Lasya, Ashram School
280     Consolation -1 MVS Srimanth, AIITS, Gangaraju Nagar, Kakinada
281     Consolation -2 D. Rohith Teja, Sri Prakash Vidya Niketan, Tuni
282 Fancy Dress Competition  Sub Juniors 1st Place P. Dikshith Reddy, Sri Balaji E M School,Kakinada
283     2nd Place Janvi Sachdeva, Little wood school, Kakinada
284     3rd Place TSSS Karunya, S R School, Kakinada
285     Consolation -1 A Anish, Sri Prakash, Peddapuram
286     Consolation -2 B. Naga Lakshmi, MSR School for PH Girls,
287        
288 Drawing Sub Juniors 1st Place G Bhaskar AMG EM School, Kakinada
289     2nd Place K Shivani, MPPP School, MLT Mori
290     3rd Place K Vamsi Krishna MPPMP School, MLT Mori
291     Consolation -1 N Jyothana Sree, Vidyanjali School
292     Consolation -2 G Abhi Manoj, Sri Balaji EM School
293   Juniors 1st Place GDSN Sri Lakshmi, Little woods School
294     2nd Place Asif Anmer, Sri Prakash Vidya Niketan School
295     3rd Place G. Prasad, Parivarthana School
296     Consolation -1 Sunny Kumar, Sri Prakash Vidya Niketan
297     Consolation -2 L. Srija, Srivani Convent High School
298   Seniors 1st Place KVPM Upendra, Sri Vani High School, Malikipuram
299     2nd Place K Veera Durga Madhu Kumar, MGG Boys High School, Yanam
300     3rd Place P Satya Moulika, Vidyanjali School
301     Consolation -1 M Diwiza Shree, Sri Prakash School, Payakaraopeta
302     Consolation -2 N Rama Krishna, ZPHS, Unduru
303 Mono-Action Juniors 1st Place S Ramana, MPP UP School, Dondavaka
304     2nd Place PNV Sai Swaroopa, MPP UP School, Medichalapalem
305     3rd Place Gangothri, SNVZ PH School, Tallarevu
306     Consolation -1 CH Uma Maheswari, SNVZ TP High School
307     Consolation -2 K Priyatam, Kendriya Vidyalayam, Kakinada
308     Consolation 3  
309   Seniors 1st Place K Sri Sahitya, SR Arta Academy, Kakinada
310     2nd Place K. Kumari, ZP High School, Endada
311     3rd Place G. Madhavi, SNVZP High School, Tallarevu
312     Consolation -1 E Pardhasaradhi, Sri Prakash, Tuni
313     Consolation -2 V Keerthana, Sri Siddharda Vidya Niketan, Kakinada
314 Poem Recitation Sub Juniors-1 1st Place P. Sireesha, MPPP School, RK Puram, Tuni
315     2nd Place M Muralikrishna
316     3rd Place Ch. V. Sri Mukesh, MPPP School, Rampachodavaram
317     Consolation -1 G. Kanaka Sai Naga Lakshmi, MPP School, Antharvedi
318     Consolation -2 R. Janaki, Bhashyam Primary School, Kakinada
318a   Sub Juniors-2 1st Place Y Veeranjanelu, ZPHS Kajuluru
318b     2nd Place S Manasa Sri, Sriprakash, Tuni
318c     3rd Place S Venkata Rajeswari, ZPHS
318d     Consolation -1 D Sushma, Bashyam Pre-primary School, Ramachandrapuram
318e     Consolation -2  
319   Juniors 1st Place Y. Veeranjaneyulu, ZPH School, Kajuluru
320     2nd Place S. Manasa Sri, Sri Prakash, Tuni
321     3rd Place N. Venkata Rajeswari, ZPPH, Unduru
322     Consolation -1 D. Sushama, Bhashyam School, Ramachandrapuram
323     Consolation -2 M. Devi Amrutha, Aditya Talent School, Kakinada
324   Seniors 1st Place K. Sandhya Rani, ZPPPP, Dhavaleswaram
325     2nd Place C. H. Haripriya, Sri Prakash Vidya Niketen, Payakaraopeta
326     3rd Place V. Karthik, Aditya Talent School, Kakinada
327     Consolation -1 K. Lakshmi, Government High School, Kirlampudi
328     Consolation -2 G. Tanuja, Durga Prasad School, Kakinada
329 Project Work Sub Juniors 1st Place J. Madhan Sai & V Abhishek, APR School, Bhupathipalem
330     2nd Place D. Sai Charan, KPS Sri Charanu, Narayana E Techno School
331     3rd Place S. Karthikeya & S. Rahul Veeraj, St. Anthony School
332     Consolation -1 P Durga Prasad & K. Siva Ganga, MPUPS
333     Consolation -2 K. Anil Babu & V. Chandana, Sri Prakash School
334   Juniors 1st Place K. Likitha & A Pavan Kumar, Swamy EM High School
335     2nd Place A. Usha Priya & K. Vijaya Nagalakshmi, AKPM School
336     3rd Place S. Syamala & K Devi, Kasturi Gandhi School
337     Consolation -1 K. Ashritha & S G Lipika, ZP High School
338     Consolation -2 D Sai & K Vijay, MPPUP School
339   Seniors 1st Place K. Ramy & V Vijay, Sri V Vijay, Sri Adarsha High School
340     2nd Place Mekha Siva Rakesh & Mekhala Teja, ZPP High School
341     3rd Place K Uday Kiran & Chinthalapati Sai Vamsi, ZPP High School
342     Consolation -1 Mangipudi Haridhar Karthik & K Keerthi, Konaseema Vidyashram
343     Consolation -2 B Madhuri & G Gayatri Devi, Sadhanatts School
344 Hand writing Sub Juniors 1st Place S. Satwika, Sri vivekananda School,
345     2nd Place I Pravallika, Vidyanjali,
346     3rd Place D. Lahari, MPP School, Narendrapuram
347     Consolation -1 Ch. Joshika, Sri Chaitanya Techno
348     Consolation -2 S. Himaja, Dr. KKR Gowtham School
349   Juniors 1st Place Sheik Bhasheer, AKPM High School, Pitapuram
350     2nd Place Y. Iswarambika, Aditya Talent School, 
351     3rd Place B. Bharathi, APSP EM High School
352     Consolation -1 M. Nagadevi, GBR EM School, Anaparthi
353     Consolation -2 BG Sai Charan, Aditya Talent School
354   Seniors 1st Place D. Elosi Sanvitha, Ravindra Bharathi
355     2nd Place T. Venkata Durga Ganesh, Aditya
356     3rd Place Satya Bharadwaj Pendyala, Sri Prakash Vidyaniketan
357     Consolation -1 N. Uma Devi, 
358     Consolation -2 Sheik Sameer Basha, Parivarthana School
359 Story Telling Sub Juniors-1 1st Place K Valli Swapnika, Sri Prakash Synergy School
360     2nd Place B Poojitha, Pragathi
361     3rd Place B S Dhruthi, Kendriya Vidhyalayam
362     Consolation -1 MRD Meenal, Sri Prakash Synergy 
363     Consolation -2 K Sravya, Ashram Public School
363a   Sub Juniors-2 1st Place V. Keerthi Supriya, MPPS, N R Puram
363b     2nd Place Ch Satya Lakshmi, MPPS School, Ranganayakapuram
363c     3rd Place K. Shanmukhi, Sri Prakash, Tuni
363d     Consolation -1 Janga Hasini, MPPS, Anipolam
363e     Consolation -2 M. Sai Raja Krishna, Ashram Public School
364 Clay modeling Sub Juniors 1st Place K Durga Prasad, BCT School, Haripuram
365     2nd Place G Bhaskar AMG Highschool
366     3rd Place V Venkanna, MPP Highschool
367     Consolation -1 B Anusha, Netaji MCP School, Jagannaikpur
368     Consolation -2 T Hemanth, MPP School, Chinna Mamidada
369   Juniors 1st Place Asik Anwar, Sriprakash Vidhyaniketan
370     2nd Place S Veerababu, Govt.Highschool, Kirlampudi
371     3rd Place Kalla Durgaprasad, 7th Class, AP Model School
372     Consolation -1 G Gowrisankar, 7th Class, ZPPHS
373     Consolation -2 G Prasad, 7th Class, Guild of Service School
374   Seniors 1st Place A Anil Kumar, Sri Adarsh Highschool
375     2nd Place G Bala Satyasai Kumar, Sriprakash Vidyaniketan
376     3rd Place Divijasri, Sriprakash, Payakaraopeta
377     Consolation -1 P Prasannanjaneyulu, ZPHS, Hasanbada
378     Consolation -2 M Mounika, MPL.Corp Highschool.
Home | Genesis | Our Activities | Accounts | Resources | Our Team | Feedback | Contact Us
Copyright © 2015, KRIYA