Flying Together

State Level
Inter School Cultural Competitions - 2016

Venue: JNTU, Kakinada    Date: 23rd & 24th January, 2016
S.No. Competition Category Place Name (Click to view photo)
1 Playlets Sub Juniors 1st Place Chaitnaya Public School, Kakinada
2     2nd Place Sri Prakash Vidyanikethan, Payakarao Pet, Vizag Dist
3     3rd Place M P P School, Tirupati, Peddapuram Mandal
4     Consolation -1 M P P School, Kakinada
5     Consolation -2 M P P School, Marlova
6   Juniors 1st Place SNV ZPHS Thallarevu - Amma nannu Chadivinchu
7     2nd Place ZPHS Vunduru - Chaduvey Anitiki moolam
8     3rd Place ZPHS Chandramampalli - Donga Doctor
9     Consolation -1 MCHS Ramanayyapeta - Srinadhudu (Anasuri rani)
10     Consolation -2 Sri Prakash - Tuni - Owner (R.Ruthivik )
11     Consolation - 3  KKR Gowtham - Assistant Director (G.sivakumar)
12   Seniors 1st Place Sriprakash, payakaraopeta
13     2nd Place BJP High School, Karampudi, Guntur
14     3rd Place ZPHS, D.Polavaram
15     Consolation -1 Geetham Santhiniketan, kakinada
16     Consolation -2 Harsha Prithviraj Anchor
17 Dance Solo Classical Sub Juniors 1st Place M. Parimala Hari Priya SR school kkd
18     2nd Place U . Akhila Nartana sala dance institute vijayawada.
19     3rd Place T. Jahnavi- little woods school kkd
20     Consolation -1 H.Gods chinmay Sri ramakrishna Public school kkd
21     Consolation -2 V.S.V. Arabhi Swara Narthana - kkd.
22   Juniors 1st Place k Sri Sahitya SR School KKD
23     2nd Place N Sai ramya sri Pragathi high school samalkot
24     3rd Place Jyothi Raja Sri - Vivekananada School KKD
25     Consolation -1 Laksmi Sirisha St Joseph School KKD
26     Consolation -2 V Ramya Suchitha Aditya School
27   Seniors 1st Place B. Abigna 
28     2nd Place S.V.N.L Satwika
29     3rd Place N.Anupama
30     Consolation -1 B.V.L.S.S Saravani
31     Consolation -2 R. Keerthi Priya
32 Dance Solo Folk Sub Juniors 1st Place S.Rani. Sri siddhardha vidyanikethan KKD
33     2nd Place Gowri sri Model kids school kkd.
34     3rd Place S. Sridevi Jack & Jill school kkd
35     Consolation -1 Ch Akshara - Konaseema vidyashram Muktheswaram
36     Consolation -2 N. kusuma M.P.P  school Kovvuru.
37   Juniors 1st Place K Durga Devi  ZP High school Pasarla pudi 
38     2nd Place M Hasitha Sri prakash Tuni
39     3rd Place B Nandini ZP High school Chandrmampalli
40     Consolation -1 Y vanajakshi Sri siddartha vidya Nikethan KKd
41     Consolation -2 G Jahnavi Sri Siddartha School KkD
42   Seniors 1st Place K. Phani Sowmika
43     2nd Place B. Sandhya
44     3rd Place A. Sreedhar
45     Consolation -1 B. Kalyani
46     Consolation -2 Sasi Chandhan
47 Dance Group Classical Sub Juniors 1st Place Ch Rishita, Swarna Narthana School, Kakinada
48     2nd Place R Meghana Group, Sri Prakash Vidyaniketan, Kakinada
49     3rd Place T Jahnavi, Natyabarathi School, Kakinada
50     Consolation -1 T Diren Group, St'Anns group, Rajamahendravaram
51     Consolation -2 M Amthrutha, Sri Chaintaya Techo School
52   Juniors 1st Place Nrutyanjali Dance School, kakinada
53     2nd Place Aditya Talent School, kakinada
54     3rd Place Nirmala Music and Dance Academy, Vizag
55     Consolation -1 Pragathi High School, Samalkot
56     Consolation -2 Srichaitanya School, Kakinada
57   Seniors 1st Place K Anusha, Brundavan, Gajuwaka
58     2nd Place BV Sravani, Rahajmahendravaram
59     3rd Place A Lalitha, Brundavan, Gajuwada
60     Consolation -1 Natyaveda kuchipudi Academy, Cheediga
61     Consolation -2 NA
62 Dance Group Folk Sub Juniors 1st Place D Rajesh Group, MPP School, Gaigolupadu, Kakinada
63     2nd Place B Lakshmi Alekya, St'Anns Adid School, JN Pur, Kakinada
64     3rd Place G Kyathi, Sri Prakash synergy Kids, Kakinada
65     Consolation -1 K Renuka Group, Sri Sidardha Vidyaniketan Kakinada
66     Consolation -2 A Malleswari Group, Kovvuru, West Godavari
67   Juniors 1st Place Sriprakash, Tuni
68     2nd Place Sri Siddartha Vidyaniketan, Vakalapudi, Kakinada
69     3rd Place Swamy English Medium, Kakinada
70     Consolation -1 Jack & Jill School, Kakinada
71     Consolation -2 Sriprakash, Tuni
72   Seniors 1st Place Lahari, Brindavan, Sriprakash Peddapuram
73     2nd Place Ch Jahnavi, Brindavan, Peddapuram
74     3rd Place E Raviteja
75     Consolation -1 VNV Lakshmi
76     Consolation -2 B Keerthana
77 Song Solo Light Music Sub Juniors 1st Place M Joshika, St.Joseph's Concept School, Kakinada
78     2nd Place Ch Poornima Devi,k Swaran Nartana School, Kakinada
79     3rd Place Kyathi, Sri Prakash School, Venkat Nagar, Kakinada
80     Consolation -1 V Sri Vaisnavi Aarabhi, Swarna Nartana School, Kakinada
81     Consolation -2 G Surya Swarnitha, Govt., Bala Bhavan, Kakinada
82   Juniors 1st Place ZP High School Kamanagharuvu
83     2nd Place S R School Atchampeta 
84     3rd Place ZP High School KKD
85     Consolation -1 Aditya High School, KKD
86     Consolation -2 S.R School Atchampeta.
87   Seniors 1st Place Sri Chiatanya k2 branch
88     2nd Place Sri Prakash Synergy school (Payakaraopeta)
89     3rd Place Nirmala Music & Dance Academy (Gajuwaka)
90     Consolation -1 Sri Prakash Vidyaniketan Tuni.
91     Consolation -2 Vidanjali  School , Kakinada.
92 Song Solo Folk Sub Juniors 1st Place K Akila, Sri Prakash Vidyanikenta, Tuni
93     2nd Place K Hema Ramya, MPPP School, Annaipeta, Ramachandrapuram
94     3rd Place S Rani, Sri Siddartha Vityaniketan, Vakalapudi, Kakinada Rural
95     Consolation -1 P Anjali, MPP School, Sarpavaram, Kakinada Rural
96     Consolation -2 S Sridevi, Jack n Jill School, Vakalapudi Kakinada Rural
97   Juniors 1st Place Loyola E.M School 
98     2nd Place Sri Prakash Tuni
99     3rd Place ZP High School Chandramampalli Peddapuram
100     Consolation -1 Bhashyam Public School Pittapuram 
101     Consolation -2 ZP High School Kamanadharuvu
102   Seniors 1st Place Sri Chiatanya k2 branch
103     2nd Place Sri Prakash Synergy school (peddapuram)
104     3rd Place Mother Teresa Eng Med School - KKD Rural
105     Consolation -1 A.P Model School (Hamasavaram)
106     Consolation -2 Z.P.P.H High School (ko mollamavaram)
107 Song Group Light Music Sub Juniors 1st Place P Tanmayee, Little woods, Kakinada
108     2nd Place M S G S Saranya, Ashram Public School, Kakinada
109     3rd Place P Tejeswani, MPPP School, Polavaram colony, Tuni
110     Consolation -1 K Srimahalakshmi, S R School,Achampeta, Kakinada
111     Consolation -2 Karthika, Sri Prakash Synergy kids, kakinada
112   Juniors 1st Place Little woods high school
113     2nd Place Vidanjali  School , Kakinada.
114     3rd Place Qennis Garchu Govt Girl High school
115     Consolation -1 s.s zppp high school
116     Consolation -2 Auromas Bloooming buds School
117   Seniors 1st Place Denise Batch Govt Girls High school
118     2nd Place PRG Boys high school
119     3rd Place ZPHS Turangipeta
120     Consolation -1 Nirmala Music & Dance Academy 
121     Consolation -2 ZPHS Pedapudi
122 Song Group Folk Sub Juniors 1st Place Suvidha, Sri Prakash Vidyanikethan, Payakarao pet, Vizag Dist
123     2nd Place Ch Poornima Devi,k Swaran Nartana School, Kakinada
124     3rd Place Ch Harsitha, Sri Prakash Vidyaniketan, Bendapudi, Annavaram
125     Consolation -1 P. Pragna, Sri Prakash Vidyaniketan, Tuni
126     Consolation -2 B. Vimala, MPPP School, Nallagunta
127   Juniors 1st Place G.B.R Eng Med school Anaparthi 
128     2nd Place Loyola E.M School , Tuni
129     3rd Place Sri Prakash, Tuni 
130     Consolation -1 Sri Prakash vidya nikethan 
131     Consolation -2 zphs Zadannagivaram
132   Seniors 1st Place Aditya High School, Gangaraju Nagar
133     2nd Place Bct Residential High school 
134     3rd Place G.B.R Eng Med school Anaparthi 
135     Consolation -1 Z.P.P. High School (Pallanka)
136     Consolation -2 Sri Prakash Vidyaniketan Payakarao peta
137 Numismatics Juniors 1st Place A.N Saitanay - Vidyanajali school KKD
138     2nd Place Saketh - Little woods school KKD
139     3rd Place Karishma Parveen MUPU school -Krishna Dist
140     Consolation -1 C.siddhardha -Green fields school
141     Consolation -2 S.Satwika 
142   Seniors 1st Place P K S S V Prasad Green fields school 
143     2nd Place G . Lakshmi Sravani Sri prakash public school 
144     3rd Place P.S. Niharika Pragathi Public school
145     Consolation -1 M.Sai Sanjay KKR Gowtham School
146     Consolation -2 CH. Sai Bhaskar Pragathi School 
147 Philately Juniors 1st Place C.siddhardha -Green fields school
148     2nd Place K. Sanathan - Green fields school
149     3rd Place Ch . Aishani Sri praksh Public school Tuni
150     Consolation -1 Y. Amarnadh - KKR Gowtham School 
151     Consolation -2 M Skand Advaith - Sri prakash public school 
152   Seniors 1st Place P K S S V Prasad Green fields school 
153     2nd Place P. Surendra Kumar MPCS Gandhi Nagar KKD
154     3rd Place P.S. Niharika Pragathi Public school
155     Consolation -1 B. Sti vyshanavi  Pragathi high school
156     Consolation -2 K Pranay Kumar Mahatma Gandhi MPCS KKD
157 Speech in Telugu Juniors 1st Place Z.P High School  Hasannabad
158     2nd Place Navabharat Public School -KKD
159     3rd Place Z.Phigh School Yendapalli
160     Consolation -1 ZP High School Chandramampalli Peddapuram
161     Consolation -2 KKR Gowtham - KKD
162 Public Speech Seniors 1st Place D. Chandu - Durga prasad high school KKD
163     2nd Place E. Pardhu - sri prakash Tuni
164     3rd Place R . Phanidhran  charan - Pragathi school samalkot
165     Consolation -1 Sabbiti, Jessy joy- ZP High School Mallam
166     Consolation -2 Abin Raj - Sri Prakash Vizag
167 Spelling Juniors 1st Place M Ratnavarshita, Sri Prakash Vidyanikethan, Tuni
168     2nd Place K Aparanjetha, Little Woods, Kakinada
169     3rd Place V Sahithi Pravalika, Aditya Telent School, Kakinada
170     Consolation -1 I Padma Sagar, Aroma Blooming Buds School, Kakinada
171     Consolation -2 M yathin Sharma - Ashram public school-kkd
172   Seniors 1st Place A Meghana sri prakash peddapuram
173     2nd Place Ch. Parvathi sri prakash school peddapuram.
174     3rd Place B.s Saranaga - Akshara school kkd
175     Consolation -1 M Kedar Vidanjali school kkd
176     Consolation -2 kale Masthan - Aditya talen school kkd
177 Story Writing Juniors 1st Place JV Sushma, Loyola School, Tuni
178     2nd Place A Zeela, Durga Prasad School, Kakinada
179     3rd Place P Sushmita, Pragati HighSchool, Kakinada
180     Consolation -1 B Vijayakrishna, ZPHS, Virawada
181     Consolation -2 Y Harichandana, Gamyam EM School, G.Mamidada
182   Seniors 1st Place T kusuma Sai Sundari Rani, Machara
183     2nd Place 2nd Place
184     3rd Place 3rd Place
187 Story Analysis Seniors 1st Place S Hemalatha, Machara
188     2nd Place A Satyanarayana Murthy, Sriprakash Vidhyalaya
189     3rd Place Kalyan, Srividhyaniketan, vakalapudi
190     Consolation -1 G Srinivas, ZP Highschool, Rowthulapudi
191     Consolation -2 G Sai Sravani, Sriprakash, Payakaraopeta
192 Poetry Writing Seniors 1st Place Ch. Ravindra, Lothukurru, ZPHS
193     2nd Place K Leela Prasanna, GBR EM, Anaparty
194     3rd Place GVS Ramireddy, Sriprakash, Payakaraopeta
195     Consolation -1 M Lavanya, Addaroad, Viswasanthi School
196     Consolation -2 T Lavanya Nagajyothi, ZPHS Lotukunnur
197 Map Juniors 1st Place M D . Naseer Hussain - Geetham school KKD
198     2nd Place P. Srinivas Manikanta Gamyam School Peddapudi
199     3rd Place V. Leela Bhargavi
200     Consolation -1 S Joel Solomon Gamyam school
201     Consolation -2 K Gowtham sai chandra- Geetham santinikethan
202   Seniors 1st Place D. Kranthi Rudra  APSP High school KKD
203     2nd Place P. Divya Swapna , Z.P High School Kandulapalem
204     3rd Place M.S. Mukund , Sri Prakash Vidyanikethan Payakaravpeta
205     Consolation -1 D.Padmavathi Z.P Highs school Ramanak.peta
206     Consolation -2 Sai Krishna -Durga prasad school KKD
207 Quiz Juniors 1st Place Y K S P S N Murthy and P Datta Sheeraj, Aditya Telent School, Kakinada
208     2nd Place S V Dhanush and Ashuthas Tripati, Sri Prakash Vidya Nikethan, Payakarao Peta, Vizag Dist
209     3rd Place O Mounika and O Bhavani, Z P H S School, Chebrolu
210     Consolation -1 N Uday and G Sai Naveen Kalyan, A P Residential School, Bhupatipalem
211     Consolation -2 NA
212   Seniors 1st Place N K M Sai Suchender and K Jagadesh, GBR English Medium School, Anaparthi
213     2nd Place R K Mastan Sha Goud, and G Sri Harsa, Aditya Telent School, Kakinada
214     3rd Place M Jaya Kamal and R Divija, Sri Prakash Vidya nikethan, Payakarao Pet, Vizag
215     Consolation -1 R Sri Koushik Krishna and M S S Srinivas, Sri Prakash Vidyanikethan, Payakarao Pet, Vizag Dist
216     Consolation -2 NA
217 Debate Seniors 1st Place M Jaykamal,kPrashanthi, Anshika Sah Sri prakash vidyanikethan payakaraopeta
218     2nd Place P.Kali Babu, M.Rohini,D.keerthi- MPUPS Palakonda Srikakulam
219     3rd Place Ch.Parvathi, G.Abhishek,N Srreshitha- Sri Prakash Synergy school Peddapuram
220     Consolation -1 K syamal devi,G.puspalatha, ST Anthony's girls high school-kkd
221     Consolation -2 G.v.s Rama Reddy, M Dheer Jain,T.Pujitha - sri praksh Payakarao peta
222     Consolation -3 CH Sriramani, P Rajeswari, Ch Rajeswari
223 Science Experments Sub Juniors 1st Place Pothumudi Nishitha and R V Ch Akshara, Konaseema Vidyasram, Muketeswram, Ainavilli
224     2nd Place Bayya Uday and Penugonda Hemanth, MPP Primary School, Tallarevu
225     3rd Place Gubbala Sanjay and Gubbala Anjali, MPP Primary School, Tallarevu
226     Consolation -1 Veda Vedya Palakalapati and Ballam Anand Kumar, Sri Prakash Vidyanikethan, Payakarao pet, Vizag Dist
227     Consolation -2 Velluvari Krishna Kowshik and Gandam Srivarsista, Sri Prasash Vidyanikethan, Payakarao Pet, Vizag Dist
228   Juniors 1st Place R.Teja, M saikiran  Sri prakash vidyanikethan payakarao peta
229     2nd Place Ch. Pravalika, Ch.Niharika ZPHS Hasinbad KKD
230     3rd Place G. Naveen,D.sai MUPUS Kainada
231     Consolation -1 N Naveen Kumar, M Lokesh Kumar-ZPHS pandalapaka Bikkavolu
232     Consolation -2 Y.Vivek K.Nithin Loyola school Tuni
233   Seniors 1st Place Ch Venkata sai and D Subbarayudu, SPSR ZPPH School, Machavaram
234     2nd Place L. Meganath and E Soma shekar, Sri Prakash Vidyanikethan, Tuni
235     3rd Place BVJS Komali and R Amritha lasya, Sri Prakash Vidyanikethan, Payakarao Pet, Vizag Dist
236     Consolation -1 Y Raviteja and T Sai Ram, AP Model School, Hamsavaram, Tuni
237     Consolation -2 K Durga Prasad and O Dharma Prasad, MPUP School, Kakinada
238 Yoga Sub Juniors 1st Place Sunny Kumar, Sri Prakash Vidyanikethan, Payakarao Pet, Vizag Dist
239     2nd Place Jyoshitha Pratipati, Sri Prakash Synergy Kids, Kakinada
240     3rd Place N Sandeep, Basyam Public School, Kakinada
241     Consolation -1 B Likhit, Kruthiveni Inst., Yoga and reserch center, Tuni
242     Consolation -2 A A Bhardwaj, Sri Prakash Vidyanikethan, Tuni
243   Juniors 1st Place Manda Manasa, Margadarshi High School, Tallarevu
244     2nd Place Rajulapati Aswini, ZPPH School, Kamanagaruvu, Amalapuram
245     3rd Place P Keerthi,Margadarshi High School, Tallarevu
246     Consolation -1 Hrithik, Sri Prakash Vidyanikethan, Payakarao Pet, Vizag Dist., 
247     Consolation -2 N Nookesh, Vivekananda Public School, Tuni
248   Seniors 1st Place Pemmadi S S NN Swamy, Margadarsi School, Tallarevu
249     2nd Place L Venkata Murali Krishna, Saranya School, Kakinada
250     3rd Place Bandaru Venkata Bhavani, Krutivanti Yoga Parisodana, Tuni
251     Consolation -1 Grandi Padma Sri Harshita, Sri Prakash Synergy School, Peddapuram
252     Consolation -2 K Yamini, ZP GH School, Nagulapalli 
253     Consolation -3 Karri Pawan Kumar, A S R Z P High School, Nagulapalli
254 Short Film Review Juniors 1st Place Ch annie Keerthi, Sri Prakash Vidyanikethan, Tuni
255     2nd Place M Vinodh, Dr. SRKMPL Corpn., High School, Jaganaykpur, 
256     3rd Place K Leela Varshini, Aditya Telent School, Kakinada
257     Consolation -1 P Sriram, Sri Prakash Vidyanikethan, Tuni
258     Consolation -2 T Bindu, Mamatha High School, Pithapuram
259   Seniors 1st Place M V S K Twshar, Sri Prakash Vidyanikethan, Tuni
260     2nd Place S Bhuvaneswari, Rajiv Gandi Municipal High School, Pitapuram
261     3rd Place P Gunashekar, Viswasanthi School, Adda Road
262     Consolation -1 T Naveen Kumar, Z P P High School, Rowthulapudi
263     Consolation -2 A S N Murthy, Sri Prakash Vidyanikethan, Tuni
264 Fancy Dress Compitation  Sub Juniors 1st Place R Gowtham GBR EM school Anaparthi
265     2nd Place M Jasmitha Sri chaitany Internation school KKD.
266     3rd Place K.Preetham -Kendriya Vidyalaya KKD
267     Consolation -1 CH Prajesh - Ashram Public school kkd
268     Consolation -2 SSV Lakshman Ashram Public school KKD
269     Consolation - 3  P.Devi  - Saint An's Primary school kkd
270 Drawing Sub Juniors 1st Place Sunny Kumar, Sri Prakash Vidyanikethan, Payakarao Pet, Vizag Dist
271     2nd Place G Bhaskar, AMG E M High School. Kakinada
272     3rd Place Vedanti paul, Little woods School, Kakinada
273     Consolation -1 Asif Anwer, Sri Prakash Vidyaniketan, Payakarao Pet, Vizag Dist
274     Consolation -2 K Lakshmi Charan, A PSP E M School, Kakinada
275   Juniors 1st Place K Manju Priya, Little Woods School, Kakinada
276     2nd Place Heteswar Majhi, Sri Prakash Vidyaniketan, Payakarao pet, Vozag Dist
277     3rd Place V Navya, ZPP H School, Nelapalli
278     Consolation -1 Sourav Pradan,Sri prakash Vidyaniketan, Payakarao Peta
279     Consolation -2 I Rama Krishna, ZPP High School, D.Polavaram 
280   Seniors 1st Place Diwiza Shree, Sri Prakash Vidyaniketan, Payakarao Pet, Vizag Dist
281     2nd Place N Bala Murali Krishna, JNM High School, Peddapuram
282     3rd Place SLD Prasanna, ZPP High School, Nadakuduru
283     Consolation -1 P Ramu, Viswasanthi School, Adda Raod
284     Consolation -2 Ch Manikyamba Sri Prakash vidyanikethan 
285 Mono-Action Juniors 1st Place K sri sahitya sr school KKD
286     2nd Place M Ananya Sri prakash Vidyanikethan Tuni
287     3rd Place S. kiran Swami EM school KKD
288     Consolation -1 G. Rishendra varma Sri Prakash Vidyanikethan tuni
289     Consolation -2 Y keerthiveera MPpUP school Lnpuram
289spl     Consolation 3 R Ritwik, Sriprakash Vidhyaniketan
290   Seniors 1st Place D Vineel zph school Yendapalli
291     2nd Place Ch Manikyamba Sri Prakash vidyanikethan 
292     3rd Place S suresh Yendapalli
293     Consolation -1 Sai charan sri prakash vidyanikethan Payakarao peta
294     Consolation -2 N Sai surya Swami EM school.
295 Poem Recitation Sub Juniors 1st Place E Srikari, Sri Prakash Vidyanikethan, Bendapudi
296     2nd Place R S Mounika, M P U P School, Krapachintalapudi, Mummidivaram
297     3rd Place M Vijaya Durga,  MPP School, Polavaram Colony
298     Consolation -1 G Bala Tripura Uma Lakshmi, MPP School, Dangetivarapalem
299     Consolation -2 K Nissy Amulya, Sri Prakash Vidyanikethan, Payakarao Pet, Vizag Dist
300   Juniors 1st Place Ch Bhavani Satya Sai Pranathi, Bashyam Public School, Pitapuram
301     2nd Place Ch Sai Pramoda, Bashyam Public School, Pitapuram
302     3rd Place M Dharani, ZP High School, Unduru
303     Consolation -1 Ch Jeevan Kumar, MPUP School, LL Puram, Srikakulam
304     Consolation -2 P Varalakshmi, Z P Girls High School, Dawelswaram
305   Seniors 1st Place M Nagamani, Z P P H School, Raparthi
306     2nd Place B Syamala, Z P High School, Mallam
307     3rd Place K Srinivasa Supriya, Durga Prasad School, Jaganayakpur, Kakinada
308     Consolation -1 V Sai Nirupama, Z P G High School, Nagulapalli
309     Consolation -2 P Chaitanya, A P Model School, Hamsavaram, Tuni
310 Project Work Sub Juniors 1st Place P. Teja and B Anand Kumar, Sri Prakash Vidyaniketan, Payakarao Pet,Vizag Dist
311     2nd Place R Mounika and P Ramalakshmi, Pragathi E M High School,  Venkata Nagar, Kakinada
312     3rd Place K Sririsha and B Vimala, MPPP School, Nallakunta
313     Consolation -1 S Bashapika and J Mery Prasanna, Sandeep EM School, Chirala,Prakasam Dist
314     Consolation -2 Ch. Krishna Chandu and P Meenakshi, MPPP School, Nallagunta
315   Juniors 1st Place G Naveen and D Sai, MPUP School, Kakinada
316     2nd Place M S Rama Krishna and P. Subrahmanya Swamy, Sri Prakash Vidyaniketan, Tuni
317     3rd Place G S Naveen and Ch Swamy, APR School, Bhupatipalem, Gangavaram Mandal
318     Consolation -1 K Rama Charan Tej,  G Prem Kumar and Ch Durga prasad, ZPP High School, D.Polavaram
319     Consolation -2 S Prasant and S Jathin Swaroop, Wisdom Public School, Injaram
320   Seniors 1st Place K Vamsi, J. Rakesh  - ZP high school Kajuluru
321     2nd Place D.vinod,N.aga santhose APSP EM SCHOOL
322     3rd Place P Praveen, Y Hemanth  Sri Prakash vidyanikethan Tuni
323     Consolation -1 E Jyothi, Sai sree Pragathi high school.
324     Consolation -2 B Kavitha, G. Keerthana MPUPS Yakamuru.
325 Stroy Telling Sub Juniors 1st Place K.Geetha pavani - sri vidya nikethan 
326     2nd Place P .Deepthi Priya - Durga prasad Public school
327     3rd Place K Arshinith - Pragathi EM school 
328     Consolation -1 D. Geethazna Midhilesh-  Sri prakash vidya nikethan.
329     Consolation -2 Zaina ayman - Akshara Publich school 
330 Clay modeling Sub Juniors 1st Place Methi Kumari, Sri Prakash Vidyaniketan, Payakarao Peta
331     2nd Place M Lalitha Sravani, Gandiniketan School, Kakinada
332     3rd Place Y. Lakshman, MPPP School, Swamy nagar, Kakinada
333     Consolation -1 Sri Sai Raksha, D S R K M C High School, Kakinada
334     Consolation -2 Bavya Sonali, Sri Prakash Vidyaniketan, Payakarao Peta
335   Juniors 1st Place K Paul, Geetam School, Kakinada
336     2nd Place P Srinu, ZPP High School, Vemulawada
337     3rd Place P Prasanna Anjaneyulu, ZPP High School Hasanabad
338     Consolation -1 Sourav Pradan,Sri prakash Vidyaniketan, Payakarao Peta
339     Consolation -2 G SV D Prasad, ZP H S, Pedarapadu, Gollaprolu
340   Seniors 1st Place M. Uday Kiran, ZPP High School, Sivala
341     2nd Place M Sirisha, GVR High School, Anaparthy. 
342     3rd Place P Sai Ram, Sri Prakash Synergy School, Peddapuram
343     Consolation -1 P Devi Vara Prasad, M G M C School, Kakinada
344     Consolation -2 Ch. Rahul Priyatam, Sri Prakash Vidyaniketan, Tuni
Home | Genesis | Our Activities | Accounts | Resources | Our Team | Feedback | Contact Us
Copyright © 2015, KRIYA